Wind-Turbine-at-Sunset1

370 گیگا وات، برق تولیدی نیروگاه های بادی در جهان

Wind-Turbine-at-Sunset1

370 گیگا وات، برق تولیدی نیروگاه های بادی در جهان

طبق گزارش منتشر شده در سایت www.ren21.net ظرفیت توربین های بادی نصب شده جهان در سال 2014 در حدود 370 گیگاوات است . که این میزان نشان از افزایش 16 درصدی نصب توربین های بادی نسبت به سال 2013 است . اینده این صنعت با توجه به رشد تقاضای انرژی الکتریکی در جهان روشن است .

تصویر زیر میزان نیروگاه های بادی نصب شده در جهان بین سال های 2004 تا 2014 را نشان می دهد :

GSR2015_Figure22

برای مشاهده عکس بصورت بزرگتر بر روی ان کلیک کنید

این صنعت در ایران هم یک صنعت پویا و رو به رشد است زیرا ظرفیت نیروگاههای بادی نصب شده در 1387 به میزان 67 مگاوات بوده است که این میزان در سال 1391 در حدود 110 مگاوات بوده است . این امار رشد 64% درصدی این صنعت را در طول 4 سال نشان می دهد .

با توجه به اینکه دولت در سال های اخیر سیاست های تشویقی در زمینه احداث نیروگاه های تجدید پذیر در پیش گرفته است اینده این صنعت در ایران بسیار امیدوار کننده است . به طوری که قیمت خرید تضمینی برق تولیدی از توربین های بادی بین 406 تومان تا 593 تومان متغییر است .

در ادامه این گزارش، بزرگترین شرکت تولید کننده توربین های بادی در جهان را شرکت Vestas دانمارک معرفی کرده است . در رده های بعدی به ترتیب شرکت های Siemens المان ، شرکت Gold Wind چین ، GE Wind  امریکا ، Enercon المان هستند .

اما بزرگترین کشور تولید کننده توربین های بادی در جهان چین است که بیش از 21 درصد از سهم این بازار را در اختیار دارد . در رده بعدی کشور المان با 17 درصد بیشترین توربین بادی را تولید می کند .

 

9917227-Achtung-Zeichen-Lizenzfreie-Bilderکپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است 

 

 

جهت دریافت کتاب آموزش جامع سیستم های خورشیدی کلیک کنید

کلید واژه :
میزان توربین های نصب شده در ایران – ظرفیت توربین های بادی نصب شده در ایران – ظرفیت توربین های بادی نصب شده در جهان – چقدر از برق کشور را توربین های بادی تولید می کنند – چقدر از برق جهان را توربین بادی تولید می کند – اینده نیروگاه بادی در جهان – اینده نیروگاه بادی در ایران – چرا نیروگاه بادی – نیروگاه بادی – بزرگترین شرکت تولید کننده توربین های بادی در جهان – کدام کشور بیشترین توربین بادی را در جهان تولید می کند
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *