small-cover

سرمایه گذاری انرژی های تجدید پذیر در جهان در سال 2014 با رشد 17% به مرز 270 میلیارد دلار رسید

small cover

سرمایه گذاری انرژی های تجدید پذیر در جهان در سال 2014 با رشد 17% به مرز 270 میلیارد دلار رسید

در جدیدترین گزارشی که موسسه انرژی های نو در سال 2015 منتشر کرده میزان سرمایه گذاری انرژی های نو در جهان را در سال 2014 را در حدود 270 میلیارد دلار اعلام کرد .( برای دریافت این گزارش به زبان اصلی به صورت کامل کلیک کنید )

شکل زیر میزان سرمایه گذاری جهانی در زمینه انرژی های نو از سال 2004 تا 2014 را نشان می دهد :

webbild_0

بر مشاهده بزرگتر عکس بر روی ان کلیک کنید

همانطور که از این امار مشخص است میزان سرمایه گذاری در زمینه انرژی های نو از سال 2004 تا 2014 به میزان 5 برابر افزایش داشته است که این خود نشان از اینده روشن سرمایه گذاری در زمینه انرژی های نو می باشد .

در ادامه این گزارش انرژی الکتریکی تولید جهان را بر اساس نوع تولید کننده دسته بندی کرده است.

GSR2015_Figure3

همانطور که از گزارش مشخص است میزان برق تولیدی جهان از انرژی های تجدید پذیر در حدود 22.8 درصد است که اگر سهم نیروگاه های ابی که 16.6 درصد است را از این میزان کم کنیم در حدود 6.2 درصد از برق جهان را انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی بادی ، انرژی خورشیدی ، زمین گرمایی ، تولید انرژی از سوخت های زیستی مانند بیوگاز و … تولید می کنند.

هر چند که سهم انرژی های تجدید پذیر در تولید انرژی الکتریکی جهان به حد ایده ال نرسیده ولی دنیا به سمت زیاد کردن این سهم در اینده ای نزدیک پیش می رود . کشور ما ایران هم در راستای افزایش سهم تولید انرژی الکتریکی از انرژی های تجدید پذیر قدم های خوبی برداشته و شیب سرمایه گذاری در این بخش رو به رشد است اگر چه هنوز این شیب با شیب جهانی فاصله زیادی دارد .

9917227-Achtung-Zeichen-Lizenzfreie-Bilderکپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است 

جهت دریافت کتاب آموزش جامع سیستم های خورشیدی کلیک کنید

کلید واژه :
سرمایه گذاری در زمینه انرژی های تجدید پذیر – سهم انرژی های تجدید پذیر در جهان – ایا سرمایه گذاری در زمینه انرژی های تجدید پذیر اقتصادی است – انرژی های تجدید پذیر – انرژی تجدید پذیر – سرمایه گذاری انرژی های تجدید پذیر در ایران – اینده انرژی های تجدید پذیر در جهان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *