انرژی خورشیدی

خبرگزاری بلومبرگ : در سال 2020 در حدود 100 میلیون خانه برق خود را از سیستم ها خورشیدی دریافت می کنند

خبرگزاری بلومبرگ : در سال 2020 در حدود 100 میلیون خانه برق خود را از سیستم ها خورشیدی دریافت می کنند 

انرژی خورشیدی

طبق گزارش خبرگزاری بلومبرگ منتشر کرده است در سال 2020 در حدود 100 میلیون خانه در جهان برق خود را از انرژی خورشیدی دریافت می کنند . این گزارش همچنین می افزاید که در جهان تقریباً 1.2 میلیارد نفر به انرژی الکتریکی دسترسی ندارند و در حدود یک میلیارد نفر، این انرژی را بصورت پایدار در اختیار ندارند . در این گزارش میزان سرمایه مصرف شده برای روشنایی خانه ها با وسایلی مانند شمع و نفت چراغ را در جهان 27 میلیارد دلار تخمین زده است . این رقم خود نشانگر اینده روشن سرمایه گذاری در زمینه انرژی های خورشیدی است . درخواست برای دریافت انژری هایی که قابلیت اعتماد بالایی داشته باشد به دو دلیل افزایش جمعیت و رشد صنعت روز به روز بیشتر می شود .

در حدود 95% از کسانی که به به برق شبکه دسترسی ندارند در صحراهای جنوب افریقا( مانند تانزانیا ، کنیا ، اتیوپی ) و کشورهای در حال توسعه در اسیا ( مانند هند ) سکونت دارند .

ایتمار ارلاندی تحلیلگر بخش سرمایه گذاری در زمینه انرژی های نو میگوید : بازار بزرگ با توجه به دسترسی محدود به شبکه برق و زنجیره تامین مطلوب سلول های فتوولتائیک شرایطی را برای این تکنولوژی فراهم کرده که می تواند از دیگر رقبا پیشی بگیرد .

 

 

جهت دریافت کتاب آموزش جامع سیستم های خورشیدی کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *